nieruchomości

Serdecznie witam w miejscu w którym powinieneś się znaleźć jeżeli:

  • masz nieruchomość,

  • planujesz ją zakupić,

  • wynająć, sprzedać, dzierżawić, otrzymasz niebawem spadek.

Z wielu powodów nieruchomości stanowią zarówno dla pojedynczych jednostek, obywateli, każdego z nas osobno jak i dla całej gospodarki, kultury i tradycji niepodważalnie dużą wartość.

Wartość o której wszyscy od razu myślimy to wartość ekonomiczna. Nieruchomości są kosztowne, zatem obsługa prawna czynności z którymi są one związane musi być odpowiednio dobrana. Wśród społeczeństwa mała jest kultura pogłębiania wiedzy na tematy ważne. Często bazujemy na wiedzy zdobytej wiele lat temu nie zważając na fakt iż zmieniały się przepisy, pół biedy jeśli wiedza ta była zdobyta z fachowego źródła a nie metodą pantoflową.”Kolega kolegi miał sytuację….”. Kończy się to problemami bo sytuacje dotyczące prawnych elementów danej nieruchomości różnią się nieznacznie. Przypomnijcie sobie ile razy słyszeliście hasła reklamowe czasopism nawołujących do zakupu numeru , w którym dowiesz się wszystkiego o prawie spadkowym na przykład. Te artykuły nie pojawiają się bez powodu. Wydawcy doskonale orientują się w potrzebach czytelników i zdają sobie sprawę z ich małej wiedzy w poszczególnych tematach.

prawo

Mądry Polak po szkodzie”– mamy zwyczaj usprawiedliwiać własne błędy. Mówimy to aby inni myśleli, że trudno, popełniłeś błąd ale jesteś twardy i nie przejmujesz się. Ale co powiesz samemu sobie? Kiedy w wyniku własnej niewiedzy i braku informacji, z lenistwa stracisz dużo pieniędzy? Nie udawaj, że Cię to nie wzruszy (chyba że masz ich nadmiar – nie wierzę). Nieznajomość prawa nie usprawiedliwia.

Zatem apeluję o zasięganie wiedzy z dziedziny rynku obrotu nieruchomościami z wielu źródeł. Bądź na bieżąco. Życie się toczy, masz mieszkanie, pieniądze ulokowane w nieruchomościach. To twoje bezpieczeństwo, nie pozwól sobie na straty.

Ucz się i czytaj – również ten blog będzie po to by informować.

Zapraszam

Anna Tomaszczyk